menu

Ostatni mecz kolejki przerwany w 41 minucie.

Dodano: 22.06.2010 o godzinie 01:19

19 czerwca LKS Wójtowa rozgrywał mecz ostatniej 30 kolejki z LKS Stróżówka.

Spotkanie prowadzone było pod dyktando gospodarzy. Po bramkach Jakuba Dziedzica i Dawida Czeluśniaka nasza drużyna prowadziła 2-0.

W 41 minucie zawodnicy gości domagający się odgwizdania rzutu karnego w sposób niegodny piłkarza zaatakowali sędziego głównego wytrącając mu czerwony kartonik, oraz uderzając go w głowę. Po tym incydencie na murawie wywiązały się przepychanki pomiędzy zawodnikami obu klubów. Mecz został przerwany a sędziowie spisali odpowiedni protokół. W międzyczasie na stadion LKS Wójtowa najechała grupa ok. 15-20 osób, uzbrojona częściowo w pałki, kastety oraz inne przedmioty, która w bardzo zdecydowany sposób zaatakowała kibiców gospodarzy. Jak relacjonują świadkowie tego zajścia prawdopodobnie to właśnie zawodnicy gości zadzwonili po takie "wsparcie" i sami dołączyli się do tej bójki. Wydaje się że część zawodników LKS Stróżówka nie mogła pogodzić się z wynikiem meczu, nie wystarczyło im pobicie sędziego głównego, chcieli jeszcze zakłócić wspaniałą atmosferę panującą wśród kibiców miejscowej drużyny, którzy świętowali już zajęcie wysokiego 3-go miejsca w Gorlicko-Sądeckiej A-klasie.

Na miejsce wezwana została Policja.

Mamy nadzieje że Wydział Dyscypliny PPN Gorlice podejmie odpowiednie działania wobec klubu LKS Stróżówka, oraz poszczególnych jego zawodników a Policja wobec pseudokibiców tej drużyny.